Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування
8540 Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування

Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування


Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування

Отже, ви вирішили зайнятися розведенням гусей в домашніх умовах, і в першу чергу вам необхідно побудувати відповідне всім вимогам приміщення для проживання цих птахів. Розглянемо докладніше як побудувати гусятник своїми руками.

Вимоги до гусятник і вибір матеріалів для будівництва

До основних вимог можна віднести:

 • Ліквідація протягів;
 • Комфортна, тепла температура і сухість;
 • Гарна циркуляція повітря.

При недотриманні даних умов всередині будівлі спостерігаються: погіршення несучості, плодючості і м’ясних якостей гусей. Має значення один важливий фактор: співвідношення кількості птахів до займаної ними площі бажано витримати в пропорції 1 до 1. Виділіть кожному гусака по 1 м2, і ви уникнете надмірно швидкого забруднення споруди для птахів і навколишнього повітря і попередьте поширення різних захворювань. Виділяти надто багато площі на кожну особину нераціонально — навряд чи гусятник, побудований власноруч, настільки великий, і тому оптимальніше всього витримати задану пропорцію.

Плюсом при виборі місця для будівництва сараю для гусей буде височина, близькість води і пасовища — так ви значно заощадите на кормах і полегшите гусям комфортний вигул в жаркий день, адже водойма чудово буде їх охолоджувати і врятує від перегріву. Фасад гусятник повинен виходити в сторону півдня, там же бажано розташувати і загін для вигулу при холодній погоді. У літню пору гуси можуть постійно перебувати на вулиці, тільки забезпечте їм укриття від негоди.

Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування

Побудувати сарай для гусей своїми руками нескладно, головне вибрати відповідні матеріали для вас і вашого гаманця і накреслити план приміщення. Пташник можна спорудити з дерева, цегли, шлако або піноблоків.

Будівництво гусятник

Після вибору матеріалів та опрацювання креслення можна переходити до основних будівельних робіт.

Фундамент

Попередньо склавши креслення для побудови гусятник своїми руками, нанесіть розмітку під майбутній сарай. У траншею, викопану під фундамент на глибину 0,5 метра, покладіть арматуру і залийте її бетоном. Висота фундаменту над землею повинна бути не менше 0,2 м. Для захисту птахів від атаки різних гризунів уздовж периметра фундаменту виройте траншею і залийте її сумішшю бетону і піску.

По темi:  Переваги розведення гусей

Якщо земля під майбутнім пташником сира, то фундамент заливається трохи по-іншому. Земля засипається шаром щебеню, висота якого становить 15-20 см, потім все це заливається сумішшю глини і битого скла. На всі верстви кладеться цемент, покритий гарячим бітумом — це зробить вашу будівлю більш довговічною і гігієнічної.

Стіни та підлога

Фундамент буде застигати протягом деякого часу, по закінченні якого приступите до будівництва стін висотою приблизно 2 метри і товщиною не менше 25 см — їх можна спорудити на основі каркаса з обшивкою або ж з рубленого дерева. Товсті бруси стануть відмінним каркасом, який слід оббити за допомогою дощок.

Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування

Не забудьте утеплити пташник: для цієї мети чудово підійдуть тирсу або ж спеціальний матеріал. Якщо сарай зроблений з дерева, то обейте його зсередини за допомогою дощок.

Для побудови, зробленої з шлакоблоків або ж цегли, додаткове утеплення не потрібно — зсередини можна використовувати штукатурку або фанеру для оббивки, а зовні обробити вагонкою. В якості підлогового матеріалу використовуйте дерево або бетон.

Вікна та двері

Південна сторона — ідеальне місце для установки дверей і вікна, і обов’язково передбачте лази для птахів. Кількість вікон в процентному співвідношенні повинно бути в межах не менше 10% від площі, займаної підлогою. Не забудьте, що гусям, що знаходяться на відгодівлі, вкрай важливо достатню кількість сонячного світла.

Вікна та двері повинні бути добре утеплені з усіх боків. Побудуйте тамбур, який послужить місцем зберігання різного інвентарю та підстилки.

Дах

Після завершення будівництва стін і підлоги займіться дахом. Зробіть її з шиферу, руберойду або ж черепиці — вибір залежить тільки від вас. Для зберігання сіна і кормів при бажанні можете побудувати ще й горище, який до того ж зіграє важливу роль в будівництві — зробить її більш теплою.

По темi:  Захворювання гусей і їх лікування

Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування

Облаштування гусятник

Після завершення будівництва гусятник своїми руками займіться його внутрішнім облаштуванням. У будь-якому випадку все ретельно прорахуйте, адже основними критеріями при облаштуванні є економну витрату корму і простота збирання та дезінфекції в приміщенні, яке ви розділите на дві частини. Одна призначена для молодих особин, а інша — для дорослих.

Зверніть особливу увагу на наступні моменти:

 1. Годівниці. Їх можна розділити на три типи: для сухого, вологого і мінерального корму. Годівниця, призначена для сухого корму, повинна мати такий обсяг, щоб вмістити добова кількість їжі. Для вологих мешанок цілком підійде будь-який корито з металу, але пам’ятайте, що в нього небажано класти молочні корми. Годівниця для мінеральних кормів (яєчної шкаралупи, кісткового борошна і черепашок) повинна завжди бути присутнім в пташнику;
 2. Поїлки. Слідкуйте, щоб вода була чистою і не витікала з ємностей. Кожен десяток птахів потребує поїлки довжиною як мінімум 2 метри;
 3. Гнізда. Їх кількість варіюється в залежності від числа гусок: одного гнізда для двох самок буде досить. Встановлюйте гнізда в затемнених місцях пташника з південного боку;
 4. Підстилка. Вона може складатися з торфу, тирси, соломи або великого сухого піску, а її висота спочатку повинна бути рівною 5-7 см. Слідкуйте, щоб гранична товщина підстилки не перевищувала 12 сантиметрів, оскільки її необхідно досипати при зволоженні. У тих місцях, де встановлені годівниці і поїлки, її слід регулярно видаляти, замінюючи на суху. Підстилку, зроблену з тирси, прикрийте різаною соломою, адже гусенята можуть її клювати. Найкращим варіантом підстилки стане торф, він відмінно вбирає вологу.

Птахів можна запускати в сарай відразу після його споруди. Необхідно провести обробку стін і стелі розчином вапна (в п’яти літрах води розчиніть вапно — 1 кілограм і сіль — 0,1 кілограма); також для цієї мети підійде 2% содовий розчин або 5% креолін, дозування якого визначається наступним чином: на одне відро потрібно приблизно 200 грамів.

Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування

Мікроклімат і освітлення

При будівництві гусятник необхідно дотримати важлива умова — підтримка певного мікроклімату в приміщенні. Контролюйте температуру в пташнику, найбільш комфортна знаходиться в межах від 22 до 30 градусів. Більш високе значення температури в будівництві знизить несучість і вага особин, а якщо її значення досягне позначки 40 градусів, то все поголів’я може загинути. Холод в приміщенні робить негативний вплив на гусей — вони гинуть від переохолодження.

По темi:  Порода гусей Ліндовська

Найбільш оптимальна вологість — 60%. Для підтримки необхідного значення в приміщенні повинна бути проведена конькова вентиляція. Постійний приплив свіжого повітря буде добре вентилювати сарай видаляти зайве тепло і різні шкідливі гази. При вологості менше 50% у гусей почне дратуватися слизова оболонка очей, стануть ламатися пір’я, а при перевищенні значення 70%, внаслідок появи на стінах і підстилці цвілі, птиці почнуть хворіти. Надлишкова вологість також негативно позначається на чистоті оперення гусей і воно погано утримує тепло.

Освітлення — це досить потрібний елемент в будівництві для гусей. По можливості проведіть електроенергію в сараї для птахів, потужність ламп при цьому повинна складати 60 Вт. Кожен світловий елемент розрахований на 6 м2 гусятник. Не перестарайтеся з кількістю ламп: при їх надлишку у птахів може проявитися канібалізм та інші хвороби, а недолік світла призведе до зниження ваги. Забезпечте гусям 14-ти годинний світловий день для гарної яйцекладки, а ось в звичайний час їм буде досить і 7 годин.

Якщо ви побудували гусятник своїми руками, правильно облаштували приміщення для розведення птахів і забезпечили їх належними умовами, гусенята виростуть здоровими, міцними, і швидко наберуть вагу, що неодмінно буде радувати вас і ваших близьких.

Статью нашли по запросам:
 • Зимний курятник 2х4
 • деревянный курятник на сваях своими руками
 • курятник своими руками зимний
 • курятник на 10 кур своими руками
 • курятник на 10 кур зимний своими руками
 • курятник купить готовый зимний
 • курятник зимний своими руками на 10 кур
 • курятник зимний своими руками
 • курятник зимний на 20 кур
 • курятник зимний
 • курятник
 • Из досок сороковок построить курятник своими руками на 10 кур
 • зимний курятник
 • курятник теплый
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

три × два =

Сейчас читают:
Top