Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування
8540 Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування

Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування


Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування

Отже, ви вирішили зайнятися розведенням гусей в домашніх умовах, і в першу чергу вам необхідно побудувати відповідне всім вимогам приміщення для проживання цих птахів. Розглянемо докладніше як побудувати гусятник своїми руками.

Вимоги до гусятник і вибір матеріалів для будівництва

До основних вимог можна віднести:

  • Ліквідація протягів;
  • Комфортна, тепла температура і сухість;
  • Гарна циркуляція повітря.

При недотриманні даних умов всередині будівлі спостерігаються: погіршення несучості, плодючості і м’ясних якостей гусей. Має значення один важливий фактор: співвідношення кількості птахів до займаної ними площі бажано витримати в пропорції 1 до 1. Виділіть кожному гусака по 1 м2, і ви уникнете надмірно швидкого забруднення споруди для птахів і навколишнього повітря і попередьте поширення різних захворювань. Виділяти надто багато площі на кожну особину нераціонально – навряд чи гусятник, побудований власноруч, настільки великий, і тому оптимальніше всього витримати задану пропорцію.

Плюсом при виборі місця для будівництва сараю для гусей буде височина, близькість води і пасовища – так ви значно заощадите на кормах і полегшите гусям комфортний вигул в жаркий день, адже водойма чудово буде їх охолоджувати і врятує від перегріву. Фасад гусятник повинен виходити в сторону півдня, там же бажано розташувати і загін для вигулу при холодній погоді. У літню пору гуси можуть постійно перебувати на вулиці, тільки забезпечте їм укриття від негоди.

Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування

Побудувати сарай для гусей своїми руками нескладно, головне вибрати відповідні матеріали для вас і вашого гаманця і накреслити план приміщення. Пташник можна спорудити з дерева, цегли, шлако або піноблоків.

Будівництво гусятник

Після вибору матеріалів та опрацювання креслення можна переходити до основних будівельних робіт.

По темi:  Особливості змісту гусей в домашніх умовах в літній і зимовий періоди

Фундамент

Попередньо склавши креслення для побудови гусятник своїми руками, нанесіть розмітку під майбутній сарай. У траншею, викопану під фундамент на глибину 0,5 метра, покладіть арматуру і залийте її бетоном. Висота фундаменту над землею повинна бути не менше 0,2 м. Для захисту птахів від атаки різних гризунів уздовж периметра фундаменту виройте траншею і залийте її сумішшю бетону і піску.

Якщо земля під майбутнім пташником сира, то фундамент заливається трохи по-іншому. Земля засипається шаром щебеню, висота якого становить 15-20 см, потім все це заливається сумішшю глини і битого скла. На всі верстви кладеться цемент, покритий гарячим бітумом – це зробить вашу будівлю більш довговічною і гігієнічної.

Стіни та підлога

Фундамент буде застигати протягом деякого часу, по закінченні якого приступите до будівництва стін висотою приблизно 2 метри і товщиною не менше 25 см – їх можна спорудити на основі каркаса з обшивкою або ж з рубленого дерева. Товсті бруси стануть відмінним каркасом, який слід оббити за допомогою дощок.

Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування

Не забудьте утеплити пташник: для цієї мети чудово підійдуть тирсу або ж спеціальний матеріал. Якщо сарай зроблений з дерева, то обейте його зсередини за допомогою дощок.

Для побудови, зробленої з шлакоблоків або ж цегли, додаткове утеплення не потрібно – зсередини можна використовувати штукатурку або фанеру для оббивки, а зовні обробити вагонкою. В якості підлогового матеріалу використовуйте дерево або бетон.

Вікна та двері

Південна сторона – ідеальне місце для установки дверей і вікна, і обов’язково передбачте лази для птахів. Кількість вікон в процентному співвідношенні повинно бути в межах не менше 10% від площі, займаної підлогою. Не забудьте, що гусям, що знаходяться на відгодівлі, вкрай важливо достатню кількість сонячного світла.

Вікна та двері повинні бути добре утеплені з усіх боків. Побудуйте тамбур, який послужить місцем зберігання різного інвентарю та підстилки.

Дах

Після завершення будівництва стін і підлоги займіться дахом. Зробіть її з шиферу, руберойду або ж черепиці – вибір залежить тільки від вас. Для зберігання сіна і кормів при бажанні можете побудувати ще й горище, який до того ж зіграє важливу роль в будівництві – зробить її більш теплою.

По темi:  Захворювання гусей і їх лікування

Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування

Облаштування гусятник

Після завершення будівництва гусятник своїми руками займіться його внутрішнім облаштуванням. У будь-якому випадку все ретельно прорахуйте, адже основними критеріями при облаштуванні є економну витрату корму і простота збирання та дезінфекції в приміщенні, яке ви розділите на дві частини. Одна призначена для молодих особин, а інша – для дорослих.

Зверніть особливу увагу на наступні моменти:

  1. Годівниці. Їх можна розділити на три типи: для сухого, вологого і мінерального корму. Годівниця, призначена для сухого корму, повинна мати такий обсяг, щоб вмістити добова кількість їжі. Для вологих мешанок цілком підійде будь-який корито з металу, але пам’ятайте, що в нього небажано класти молочні корми. Годівниця для мінеральних кормів (яєчної шкаралупи, кісткового борошна і черепашок) повинна завжди бути присутнім в пташнику;
  2. Поїлки. Слідкуйте, щоб вода була чистою і не витікала з ємностей. Кожен десяток птахів потребує поїлки довжиною як мінімум 2 метри;
  3. Гнізда. Їх кількість варіюється в залежності від числа гусок: одного гнізда для двох самок буде досить. Встановлюйте гнізда в затемнених місцях пташника з південного боку;
  4. Підстилка. Вона може складатися з торфу, тирси, соломи або великого сухого піску, а її висота спочатку повинна бути рівною 5-7 см. Слідкуйте, щоб гранична товщина підстилки не перевищувала 12 сантиметрів, оскільки її необхідно досипати при зволоженні. У тих місцях, де встановлені годівниці і поїлки, її слід регулярно видаляти, замінюючи на суху. Підстилку, зроблену з тирси, прикрийте різаною соломою, адже гусенята можуть її клювати. Найкращим варіантом підстилки стане торф, він відмінно вбирає вологу.

Птахів можна запускати в сарай відразу після його споруди. Необхідно провести обробку стін і стелі розчином вапна (в п’яти літрах води розчиніть вапно – 1 кілограм і сіль – 0,1 кілограма); також для цієї мети підійде 2% содовий розчин або 5% креолін, дозування якого визначається наступним чином: на одне відро потрібно приблизно 200 грамів.

По темi:  Гуси породи Італійська біла

Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування

Мікроклімат і освітлення

При будівництві гусятник необхідно дотримати важлива умова – підтримка певного мікроклімату в приміщенні. Контролюйте температуру в пташнику, найбільш комфортна знаходиться в межах від 22 до 30 градусів. Більш високе значення температури в будівництві знизить несучість і вага особин, а якщо її значення досягне позначки 40 градусів, то все поголів’я може загинути. Холод в приміщенні робить негативний вплив на гусей – вони гинуть від переохолодження.

Найбільш оптимальна вологість – 60%. Для підтримки необхідного значення в приміщенні повинна бути проведена конькова вентиляція. Постійний приплив свіжого повітря буде добре вентилювати сарай видаляти зайве тепло і різні шкідливі гази. При вологості менше 50% у гусей почне дратуватися слизова оболонка очей, стануть ламатися пір’я, а при перевищенні значення 70%, внаслідок появи на стінах і підстилці цвілі, птиці почнуть хворіти. Надлишкова вологість також негативно позначається на чистоті оперення гусей і воно погано утримує тепло.

Освітлення – це досить потрібний елемент в будівництві для гусей. По можливості проведіть електроенергію в сараї для птахів, потужність ламп при цьому повинна складати 60 Вт. Кожен світловий елемент розрахований на 6 м2 гусятник. Не перестарайтеся з кількістю ламп: при їх надлишку у птахів може проявитися канібалізм та інші хвороби, а недолік світла призведе до зниження ваги. Забезпечте гусям 14-ти годинний світловий день для гарної яйцекладки, а ось в звичайний час їм буде досить і 7 годин.

Якщо ви побудували гусятник своїми руками, правильно облаштували приміщення для розведення птахів і забезпечили їх належними умовами, гусенята виростуть здоровими, міцними, і швидко наберуть вагу, що неодмінно буде радувати вас і ваших близьких.

Статью нашли по запросам:
  • купить курятник в екатеринбурге
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

19 + 1 =

Сейчас читают:
Top