Гуси породи Віштінес
8422 Гуси породи Віштінес

Гуси породи Віштінес


Гуси породи Віштінес

Порода гусей віштінес виведена в Литві періоду СРСР шляхом відбору місцевих з більш високими господарсько корисними якостями. Потім цих гусей схрещували з Східно-пруськими та емденскіх гусьми, а також з померанськими.

Читайте также: Обзор автомобиля Ford Transit Connect Wagon 2018 — 2019

У минулому гуси віштінес мали досить широке поширення в Литовської РСР. В даний час в промислових господарствах сучасної Литви більше Рейнських і Італійських, які мають промислове значення. Гусей віштінес розводять здебільшого на приватних подвір’ях Литви і Естонії. Раніше їх розводили в радгоспі «Пидрангу» та інших господарствах Естонії.

Характерні особливості гусей віштінес

Тулуб у віштінес, широкий і глибокий з горизонтальною постановкою. Голова округла, середньої величини, дзьоб яскраво-оранжевого кольору. Шия з вигином, середньої довжини. Груди широкі, опуклі. Ноги невисокі, оранжевого кольору. На животі цих є одна або дві шкірні складки. Оперення біле.

Гуси породи Віштінес

Господарсько корисні якості віштінес

Жива маса гусей віштінес — 6,0-6,5 кг, гусок віштінес — 5,5-6,0 кг. Жива маса 60-денного молодняку ​​- 3,8-4,0 кг. Статева зрілість настає у віці 9,5 місяців. Несучість гусок — 30-40 яєць, маса яєць — 160-170 грамів. Інкубаційні якості яєць задовільні. Висновок гусенят становить — 60-65%.

Біологічні особливості гусей віштінес

Гуси породи віштінес характеризуються непоганими м’ясними якостями. Вихід їстівних частин тушки становить 70-68%, вміст внутрішнього жиру — 13-14%. Збереження молодняку ​​- 75%, дорослих — 90-95%, Завдяки перерахованим параметрам? — кольором оперення, від якого залежить якість тушки і задовільним відтворювальним якостям (заплідненість і виводимість яєць відповідно — 80-82% і — 70-75%), ця породна група гусей може використовуватися як в чистоті, так і в якості батьківської форми для виробництва гусенят-бройлерів. Як генетичного матеріалу віштінес зберігаються в колекційному стаді інституту птахівництва.

По темi:  Відкорм гусей на жирну печінку

Гуси віштінес цінуються за якість пуху, що володіє шовковистим властивостями. Гуски віштінес добре насиджують.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

десять − пять =

Сейчас читают:
Top