Гуси породи Велика сіра
8489 Гуси породи Велика сіра

Гуси породи Велика сіра


Гуси породи Велика сіра

Велика сіра порода гусей була виведена в в 50-х рр. двадцятого століття, вона має подвійне походження, до Великої Вітчизняної війни вона створювалася в Українському Науково-дослідному інституті птахівництва, але при настанні Німецьких військ основне племінне ядро ​​разом з науковцями, було евакуйовано в Тамбовську область, де на базі госплемптіцезавода «Арженка» і була продовжена робота по формуванню породи Великих сірих, шляхом відтворювального схрещування гусок Роменської породи з гусаками Тулузької породи і подальшим відбором і підбором помісей, що мають хорошу живу масу і несучість, в зв’язку з чим розрізняють два внутріпородних типу Великих сірих – Борковський (Український) і Тамбовський степової (Російський).

Гуси породи Велика сіра

При створенні Борковського типу Великих сірих гусей, гусок Роменської породи схрещували з гусаками Тулузької породи протягом трьох років.

Читайте также: Марина Александрова вышла в свет с подросшим сыном

Гусок-помісей першого, другого і третього поколінь знову схрещували з тулузького гусаками, після чого помісей розводили «в собі». Гусенят Борковського типу Великих сірих, містили на пасовищному кормі, концентровані корми давали лише в якості підгодівлі. Несучість у гусок Великою сірої породи Борковського типу, підвищується до п’ятирічного віку (на четвертий рік несучість вище на – 16-17% в порівнянні з першим роком), тоді як у Тулузских лише до третього року життя, після чого різко знижується (на четвертий рік , у Тулузов несучість знижується на – 30% в порівнянні з першим).

Гуси породи Велика сіра

Схрещування гусок

При створенні Степового Тамбовського типу Великих сірих гусей, було проведено одноразове схрещування гусок Роменської породи з гусаками Тулузької породи, після чого помісей розводили «в собі». Отриманих помісей вирощували при відсутності водойм на необмежених пасовищах з метою створення породи для степових малообводненних районів. Одночасно проводили відбір і підбір кращих особин по продуктивним показниками, таким чином був створений Тамбовський Степовий тип Великих сірих.

По темi:  Техніки забою, общипування та оброблення гусей в домашніх умовах

Великі сірі гуси, мають міцною статурою, вони рухливі, здатні долати великі відстані при випасанні. Голова у Великих сірих відносно невелика, з коротким товстим дзьобом оранжевого забарвлення і рожевим кінчиком, навколо очей помаранчеве кільце, гаманця під дзьобом немає, на голові часто буває чубчик, шия середньої довжини, товста, Тулуб у Великих сірих широке, глибоке, на животі є дві жирові складки, груди глибока, опукла і широка; спина довга, дуже широка; крила потужні і добре розвинені, щільно притиснуті до тулуба; ноги міцні, широко розставлені, оранжевого кольору. Оперення сірого кольору з різними відтінками: голова, верхня частина шиї і спини темно-сірі; груди світло-сіра; на спині і крилах лускатий малюнок (чітко виражені світлі смужки); живіт білого кольору; кінці хвостового пір’я теж білі.

Гуси породи Велика сіра

Жива маса дорослих гусей

Великі сірі, відносяться до СЕРЕДНЬОВАЖКОГО типу гусей. Жива маса дорослих гусей Великою сірої породи, досягає – 6-7 кг. (Максимальна при додатковій підгодівлі концентратами – 9,5 кг.) У гусок Великою сірої породи, вага доходить до – 5,8-6,5 кг. (Максимальна при відповідних умовах годівлі – 9,1 кг.). Несучість у Великих сірих, за період яйцекладки – 35-45 яєць, при двох циклах яйцекладки до 60 яєць. Середня маса яйця при цьому становить – 175 гр., Висновок гусенят Великою сірої породи в районі – 60%. Відзначається сезонність заплідненості яєць, вона дещо знижується в кінці квітня-травня. Дорослі Великі сірі гуси, дуже витривалі, невибагливі до водойм, є хорошими фуражирами, поїдають зерно-падалицю при випасі по стерні, добре насиджують, вирощують і водять гусенят.

Гуси породи Велика сіра

Гусенята Великою сірої породи швидко відгодовуються і до 9-тижневого віку вони досягають живої маси – 4,0-4,5 кг. Гусенят Великою сірої породи, також можна відгодовувати на жирну печінку, при цьому маса жирної печінки може досягати маси в – 350-450 гр. Загальне враження від гусей Великою сірої породи: – це великий гусак, сірого забарвлення оперення, міцної статури, з подвійною складкою на животі, червоно-помаранчевими лапами і дзьобом, рухомого поведінки.

По темi:  Вирощування і розведення гусей в домашніх умовах: природна і штучна інкубація

Гуска Великою сірої породи: трохи менших розмірів, ніж гусак, з більш короткою шиєю, внаслідок чого пишна нижня частина здається більш присадкуватою і короткою. Грубі недоліки забарвлення: нечітко виражений лускатий малюнок на спині і крилах, білі махові і біле облямівка дзьоба.

Допустимі недоліки: одиночна складка на животі.

Неприпустимі недоліки: недостатня жива маса, гаманець під дзьобом або шишка на лобі, погано розвинена складка на животі, надто висока постановка корпусу, плоска, гостра груди, блідий колір дзьоба і плюсен. Великі сірі при використанні в якості батьківської форми дають позитивний результат при схрещуванні з Рейнської, Кубанського, Переяславськими і китайськими гусьми.

Статью нашли по запросам:
  • Гуска велика сіра
  • скільки яець наносе гуска українська сіра степова
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

13 − семь =

Сейчас читают:
Top