308 | 0
Раздел: Гуси
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Гуси породи Велика сіра

Гуси породи Велика сіра

Велика сіра порода гусей була виведена в в 50-х рр. двадцятого століття, вона має подвійне походження, до Великої Вітчизняної війни вона створювалася в Українському Науково-дослідному інституті птахівництва, але при настанні Німецьких військ основне племінне ядро ​​разом з науковцями, було евакуйовано в Тамбовську область, де на базі госплемптіцезавода «Арженка» і була продовжена робота по формуванню породи Великих сірих, шляхом відтворювального схрещування гусок Роменської породи з гусаками Тулузької породи і подальшим відбором і підбором помісей, що мають хорошу живу масу і несучість, в зв’язку з чим розрізняють два внутріпородних типу Великих сірих — Борковський (Український) і Тамбовський степової (Російський).

При створенні Борковського типу Великих сірих гусей, гусок Роменської породи схрещували з гусаками Тулузької породи протягом трьох років.

Читайте также: Марина Александрова вышла в свет с подросшим сыном

Гусок-помісей першого, другого і третього поколінь знову схрещували з тулузького гусаками, після чого помісей розводили «в собі». Гусенят Борковського типу Великих сірих, містили на пасовищному кормі, концентровані корми давали лише в якості підгодівлі. Несучість у гусок Великою сірої породи Борковського типу, підвищується до п’ятирічного віку (на четвертий рік несучість вище на — 16-17% в порівнянні з першим роком), тоді як у Тулузских лише до третього року життя, після чого різко знижується (на четвертий рік , у Тулузов несучість знижується на — 30% в порівнянні з першим).

Схрещування гусок

При створенні Степового Тамбовського типу Великих сірих гусей, було проведено одноразове схрещування гусок Роменської породи з гусаками Тулузької породи, після чого помісей розводили «в собі». Отриманих помісей вирощували при відсутності водойм на необмежених пасовищах з метою створення породи для степових малообводненних районів. Одночасно проводили відбір і підбір кращих особин по продуктивним показниками, таким чином був створений Тамбовський Степовий тип Великих сірих.

По темi:  Порода гусей Ліндовська

Великі сірі гуси, мають міцною статурою, вони рухливі, здатні долати великі відстані при випасанні. Голова у Великих сірих відносно невелика, з коротким товстим дзьобом оранжевого забарвлення і рожевим кінчиком, навколо очей помаранчеве кільце, гаманця під дзьобом немає, на голові часто буває чубчик, шия середньої довжини, товста, Тулуб у Великих сірих широке, глибоке, на животі є дві жирові складки, груди глибока, опукла і широка; спина довга, дуже широка; крила потужні і добре розвинені, щільно притиснуті до тулуба; ноги міцні, широко розставлені, оранжевого кольору. Оперення сірого кольору з різними відтінками: голова, верхня частина шиї і спини темно-сірі; груди світло-сіра; на спині і крилах лускатий малюнок (чітко виражені світлі смужки); живіт білого кольору; кінці хвостового пір’я теж білі.

Жива маса дорослих гусей

Великі сірі, відносяться до СЕРЕДНЬОВАЖКОГО типу гусей. Жива маса дорослих гусей Великою сірої породи, досягає — 6-7 кг. (Максимальна при додатковій підгодівлі концентратами — 9,5 кг.) У гусок Великою сірої породи, вага доходить до — 5,8-6,5 кг. (Максимальна при відповідних умовах годівлі — 9,1 кг.). Несучість у Великих сірих, за період яйцекладки — 35-45 яєць, при двох циклах яйцекладки до 60 яєць. Середня маса яйця при цьому становить — 175 гр., Висновок гусенят Великою сірої породи в районі — 60%. Відзначається сезонність заплідненості яєць, вона дещо знижується в кінці квітня-травня. Дорослі Великі сірі гуси, дуже витривалі, невибагливі до водойм, є хорошими фуражирами, поїдають зерно-падалицю при випасі по стерні, добре насиджують, вирощують і водять гусенят.

Гусенята Великою сірої породи швидко відгодовуються і до 9-тижневого віку вони досягають живої маси — 4,0-4,5 кг. Гусенят Великою сірої породи, також можна відгодовувати на жирну печінку, при цьому маса жирної печінки може досягати маси в — 350-450 гр. Загальне враження від гусей Великою сірої породи: — це великий гусак, сірого забарвлення оперення, міцної статури, з подвійною складкою на животі, червоно-помаранчевими лапами і дзьобом, рухомого поведінки.

По темi:  Гуси породи Джавахетського

Гуска Великою сірої породи: трохи менших розмірів, ніж гусак, з більш короткою шиєю, внаслідок чого пишна нижня частина здається більш присадкуватою і короткою. Грубі недоліки забарвлення: нечітко виражений лускатий малюнок на спині і крилах, білі махові і біле облямівка дзьоба.

Допустимі недоліки: одиночна складка на животі.

Неприпустимі недоліки: недостатня жива маса, гаманець під дзьобом або шишка на лобі, погано розвинена складка на животі, надто висока постановка корпусу, плоска, гостра груди, блідий колір дзьоба і плюсен. Великі сірі при використанні в якості батьківської форми дають позитивний результат при схрещуванні з Рейнської, Кубанського, Переяславськими і китайськими гусьми.

Статью нашли по запросам:
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1825 ze8qAwcKSKK78Se-WywfVencdCLIjCizJXfmt4jjST3GKD28ctgpQNbXwaomSAD4 2ad9c6efcfb4ad9ad19a5c891ad784736687ba4d&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
  • борковська порода гусей
  • гуси порода сира венгерська вилика
  • гуси породи велика сіра
Раздел: Гуси
Автор:
Дата:

Гуси породи Велика сіра

Вы читаете статью Гуси породи Велика сіра. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Гуси породи Велика сіра - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Гуси породи Велика сіра