Гуси породи Кубанська
8508 Гуси породи Кубанська

Гуси породи Кубанська


Гуси породи Кубанська

Кубанська порода створена співробітниками кафедри птахівництва Кубанського сільськогосподарського інституту шляхом зворотного схрещування горьковских з китайськими.

Читайте также: Жінки, що прославили Україну

Інша популяція кубанських з білим оперенням була створена шляхом схрещування горьковских білих гусей з великими сірими, емденскіх і гусьми породної групи віштінес.

Основне поширення набули кубанські першої популяції. Найбільш широко вони поширені в південних областях Поволжя, України, Молдавії, Киргизії. Поголів’я цієї породи в 1974 році становило 20,5 тисяч, в 1980 році їх налічувалося вже понад 82,3 тисяч. В даний час поголів’я досягло 285 тисяч.

Характерні особливості кубанських. Тулуб середньої довжини, піднесено спереду. Голова велика, з шишкою на лобі біля основи дзьоба. Груди округлої форми, ноги середньої довжини. Оперення у сірих кубанських сіро-буре, на голові і шиї є темно-коричнева смуга, ноги темного кольору. У білих кубанських гусей оперення біле, ноги і дзьоб світлі.

Гуси породи Кубанська

Жива маса

Жива маса дорослих самців складає 5,0-5,5 кг, самок – 4,5-5,0 кг. Гуси цієї породи мають високу несучість – 75-90 яєць, маса яєць – 140-160 грамів. Статева зрілість настає у віці 250-240 днів. Несучість триває близько 7 місяців. Виводимість гусенят висока – 75,0-85,0%. Збереження молодняку ​​хороша – 85%. До 60-денного віку жива маса молодняку ​​досягає 3,4-3,6 кг.

Біологічні особливості породи; високі відтворювальні якості (несучість може досягати 100 яєць, заплідненість і виводимість яєць – до 90%, збереження молодняку ​​до 90%); добре пристосована до кліматичних умов Краснодарського краю і сусідніх районів.

До недоліків породи слід віднести невисоку швидкість приросту живої маси молодняку, недостатня якість тушки через колір оперення і кольору шкіри.

Гуси породи Кубанська

Мені подобаються за їхнє ставлення до сім’ї – як вони висиджують і виходжують дитинчат, як піклуються про них .. А кубанські як кури несучки, тільки яйце кидають і ніяких материнських-батьківських якостей … З гнізда з такою швидкістю летить і кричить, обурюється, як зла мачуха, яку змусили з дитям посидіти замість гулянки … Дрібні. Не гнівайтесь, у кого є, не хотіла ніяк образити, але у нас їх багато, доводилося стикатися. Вони гарні для продажу гусенят (через інкубатор) – вихід яйця від них найбільший. І ще в першому поколінні від кубанської Гуски і важкого гусака (типу Холмогори) можна отримати купу чудових гусенят. Єдине, для подальшого відтворення їх краще не залишати – дрібнішають.

По темi:  Розмноження гусей

Гуси породи Кубанська

Саме за те, що у кубанців відсутні материнські якості я їх і люблю.Не виникає проблем для отримання великої кількості яйця. Від 80 шт. за сезон знесе гуска. Тобто маючи сім’ю 1 + 2 до осені поголів’я можна довести до 200. На мій погляд це скоріше плюс, ніж мінус.
Другий момент: “Єдине, для подальшого відтворення їх краще не залишати – дрібнішають”
Повірте чесно Вам скажу – ніколи не стикався з подібною проблемой.Самой головне щорічно доливати свіжу кров і результат не змусить себе чекати. Інбридинг це завжди погано для відтворення будь-якої живності, за винятком моментів, коли потрібно закріплення породних ознак. І звичайно не треба очікувати від кубанців кондицій холмогорских.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пять + два =

Сейчас читают:
Top