415 | 0
Раздел: Гуси
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Гуси породи Кубанська

Гуси породи Кубанська

Кубанська порода створена співробітниками кафедри птахівництва Кубанського сільськогосподарського інституту шляхом зворотного схрещування горьковских з китайськими.

Читайте также: Жінки, що прославили Україну

Інша популяція кубанських з білим оперенням була створена шляхом схрещування горьковских білих гусей з великими сірими, емденскіх і гусьми породної групи віштінес.

Основне поширення набули кубанські першої популяції. Найбільш широко вони поширені в південних областях Поволжя, України, Молдавії, Киргизії. Поголів’я цієї породи в 1974 році становило 20,5 тисяч, в 1980 році їх налічувалося вже понад 82,3 тисяч. В даний час поголів’я досягло 285 тисяч.

Характерні особливості кубанських. Тулуб середньої довжини, піднесено спереду. Голова велика, з шишкою на лобі біля основи дзьоба. Груди округлої форми, ноги середньої довжини. Оперення у сірих кубанських сіро-буре, на голові і шиї є темно-коричнева смуга, ноги темного кольору. У білих кубанських гусей оперення біле, ноги і дзьоб світлі.

Жива маса

Жива маса дорослих самців складає 5,0-5,5 кг, самок – 4,5-5,0 кг. Гуси цієї породи мають високу несучість – 75-90 яєць, маса яєць – 140-160 грамів. Статева зрілість настає у віці 250-240 днів. Несучість триває близько 7 місяців. Виводимість гусенят висока – 75,0-85,0%. Збереження молодняку ​​хороша – 85%. До 60-денного віку жива маса молодняку ​​досягає 3,4-3,6 кг.

Біологічні особливості породи; високі відтворювальні якості (несучість може досягати 100 яєць, заплідненість і виводимість яєць – до 90%, збереження молодняку ​​до 90%); добре пристосована до кліматичних умов Краснодарського краю і сусідніх районів.

До недоліків породи слід віднести невисоку швидкість приросту живої маси молодняку, недостатня якість тушки через колір оперення і кольору шкіри.

Мені подобаються за їхнє ставлення до сім’ї – як вони висиджують і виходжують дитинчат, як піклуються про них .. А кубанські як кури несучки, тільки яйце кидають і ніяких материнських-батьківських якостей … З гнізда з такою швидкістю летить і кричить, обурюється, як зла мачуха, яку змусили з дитям посидіти замість гулянки … Дрібні. Не гнівайтесь, у кого є, не хотіла ніяк образити, але у нас їх багато, доводилося стикатися. Вони гарні для продажу гусенят (через інкубатор) – вихід яйця від них найбільший. І ще в першому поколінні від кубанської Гуски і важкого гусака (типу Холмогори) можна отримати купу чудових гусенят. Єдине, для подальшого відтворення їх краще не залишати – дрібнішають.

По темi:  Гуси породи Краснозьорська

Саме за те, що у кубанців відсутні материнські якості я їх і люблю.Не виникає проблем для отримання великої кількості яйця. Від 80 шт. за сезон знесе гуска. Тобто маючи сім’ю 1 + 2 до осені поголів’я можна довести до 200. На мій погляд це скоріше плюс, ніж мінус.
Другий момент: “Єдине, для подальшого відтворення їх краще не залишати – дрібнішають”
Повірте чесно Вам скажу – ніколи не стикався з подібною проблемой.Самой головне щорічно доливати свіжу кров і результат не змусить себе чекати. Інбридинг це завжди погано для відтворення будь-якої живності, за винятком моментів, коли потрібно закріплення породних ознак. І звичайно не треба очікувати від кубанців кондицій холмогорских.

Статью нашли по запросам:
  • гуси несучки
Раздел: Гуси
Автор:
Дата:

Гуси породи Кубанська

Вы читаете статью Гуси породи Кубанська. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Гуси породи Кубанська - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Гуси породи Кубанська