Гуси породи Китайська сіра
8498 Гуси породи Китайська сіра

Гуси породи Китайська сіра


Гуси породи Китайська сіра

Китайські Сірі виведені багато століть назад з одомашненої гусака Сухоноса (дикого шишкуватими гусака). У вісімнадцятому столітті, Китайські Сірі гуси з Китаю потрапили а Європу. Китайські Сірі раніше були поширені в нашій країні повсюдно.

Читайте также: В IV Всеукраинском Фестивале уличного искусства победила живая статуя из Сум

У 1980 році налічувалося близько – 239 тисяч голів Китайських сірих і Китайських білих гусей, В даний час поголів’я цих збільшилася до – 447,7 тисяч. Більшість господарств використовують китайських гусей не в чистоті, а їх помісей, одержуваних при схрещуванні цієї породи з іншими породами, характеризуються більш високими м’ясними -якість.

Гуси породи Китайська сіра

Китайські сірі є цінною породою, з оригінальним зовнішнім виглядом і рухомим поведінкою. Несучість у Сірих Китайських за період яйцекладки становить – 45-70 яєць, у кращих особин до – 100 яєць на рік. Стандартна маса яйця в районі – 120 гр., Забарвлення шкаралупи яйця вершково-біла. Яйцекладка у Китайських Сірих гусей, починається у віці 9-ти місяців. Висновок гусенят від закладених в інкубатор яєць – 75-80%. Жива маса молодняку ​​в 60-70 денному віці – 3,0-3,5кг. М’ясо дуже ніжне, нежирне.

Китайські сірі гуси стрункі, з прямою постановкою корпусу, шишкою на лобі, лебединою, різко вигнутою шиєю і щільно прилеглим оперенням, сурмачів голосом. Жива маса: гусак – 5 кг, гуска – 4 кг.

Китайська сіра

Забарвлення оперення у Сірих Китайських – сіро-бура: пір’я плечей, крила і гомілок облямовані вершково-білим кольором. Передня частина шиї і верх грудей блідо-білуватого кольору, груди блідо-коричнева. На верхній частині шиї від верху голови до плечей проходить тонко окреслена, темно-коричнева смуга (ремінь). Дзьоб і шишка відокремлені від особи тонкої білої смужкою. Живіт і нижня частина білі. Пір’я хвоста сірі з білою облямівкою. Дзьоб і шишка чорні.

По темi:  Породи гусей Стрічкова

Гуси породи Китайська сіра

Голова у Китайських Сірих, велика, з шишкою на лобі. Тулуб яйцевидної форми, злегка піднесений, груди широкі, шия лебедина. Ноги середньої довжини. Є популяція і китайських білих гусей. У цих біле оперення, шишка на лобі і ноги оранжевого кольору.

Допустимі недоліки у Сірих Китайських – невеликий гаманець під дзьобом у переярих птиці.

Неприпустимі недоліки у Сірих Китайських – незграбний корпус, товста, коротка шия, нерозвинена шишка, кольорові пір’я у білій колірній різновиди, подвійна складка на животі або розвинений гаманець під дзьобом.

Досліджується ефективність використання Китайських сірих гусей в якості материнської батьківської форми при схрещуванні з породами, що мають високу живу масу: холмогорской, рейнської, італійської, віштінес і ін. Таке схрещування дозволяє отримувати більш високий вихід гусенят на одну несучку – 40-50 гусенят.

Гуси породи Китайська сіра

Як генетичного матеріалу Китайська Сіра порода, зберігається в колекційному стаді Всесоюзного науково-дослідного і технологічного інституту птахівництва, де проводяться роботи з вивчення господарсько корисних якостей цих без поглибленої селекції.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 + 16 =

Сейчас читают:
Top