131 | 0
Раздел: Гуси
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Гуси породи Джавахетського

Гуси породи Джавахетського

Раніше Джавахетського гуси широко розводили в Богданівському та інших районах Грузії і сусідніх районах Вірменії. Є дані, що свідчать про те, що ці походять від диких гусей. Тривала масова селекція ‘одомашнених диких гусей привела до створення цієї місцевої породної групи. Поголів’я цих гусей відносно невелике. Їх розводять в присадибних господарствах населення Грузії і Вірменії.

Читайте также: Сопернице Пелагеи советуют подать в суд на певицу

Характерні особливості Джавахетського гусей. невеликі, тіло довге, широке. Голова невелика, округла. Дзьоб прямий, короткий. Шия також пряма і коротка. Груди опукла, крила добре розвинені, щільно прилягають до тулуба. Ноги міцні. Оперення — різне: сіре, біле, строкате. На животі є одна або дві шкірні складки. Зустрічаються гуси з невеликим чубчиком на голові.

Продуктивні якості цих гусей невисокі. Жива маса самців — 4,5-5,0 кг, самок — 3,8-4,0 кг. Жива маса 60-денних гусенят — 3,0-2,9 кг. Несучість низька — 10-15 яєць, кращі гуски зносять 20-25 яєць. Яйцекладка у гусок починається пізно, в 11-місячному віці, триває 3 або 3,5 місяця. Маса яєць — 140-150 м

Біологічна особливість Джавахетського гусей — хороша пристосованість, до місцевих умов Грузії, до гірських районів. Висока, майже 100%, насіжіваемость яєць гуски. Збереження дорослої птиці хороша. У порівнянні з іншими породами Джавахетського гуси більш низькопродуктивні, тому вони не набули широкого поширення. Як генетичного матеріалу ці гуси необхідні для виведення нових популяцій з більш високими показниками продуктивності і добре пристосованих до місцевих умов Грузії.

По темi:  Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування
Раздел: Гуси
Автор:
Дата:

Гуси породи Джавахетського

Вы читаете статью Гуси породи Джавахетського. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Гуси породи Джавахетського - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Гуси породи Джавахетського