Гуси породи Адлерські
8407 Гуси породи Адлерські

Гуси породи Адлерські


Гуси породи Адлерські

Адлерскі створювалися в Краснодарі на Адлерському птахофабриці, шляхом схрещування місцевих дрібних, мають високу несучість з породою Великих Сірих гусей племзаводу «Аржечка» Тамбовської області. Помісних відбирали по живій масі і фортеці конституції, в 1965 році помісних схрещували з Сонячногірське гусьми і надалі трехпородних помісей розводили «в собі». В результаті такої роботи і були створені Адлерські, близькі до породи Великих Сірих.

Читайте также: Рецепт Расстегаи со свининой

Адлерскі мають обмежене поширення, в основному, в Краснодарському краї, на Адлерському птахофабриці і у населення цього краю і сусідніх областей. Поголів’я Адлерських гусей в останні роки дещо збільшилася. За зовнішнім виглядом Адлерські гуси схожі на Великих Сірих. Вони мають глибоке й широке тулуб. Голова у них середньої величини з коротким дзьобом оранжевого кольору, шия коротка, груди широкі, кілька опукла. Ноги невисокі, міцні. Оперення біле.

Гуси породи Адлерські

Продуктивні якості Адлерських. Гуси великі. Середня жива маса самців складає — 7-9 кг, самок — 5-7 кг, 60-денні гусенята мають масу 3,9-4,0 кг. Несучість Адлерських — 25-30 яєць, окремі несучки зносять по 40 яєць. Статева зрілість настає в 9,5-місячному віці. Маса яєць — 160-170 м Висновок гусенят становить — 40-50%.

Біологічні особливості Адлерських. Вони характеризуються хорошими м’ясними якостями, але недостатньо високими відтворювальними здатностями: оплодотворенность яєць — 60-77%, виводимість — 55-60%. Добре пристосовані до місцевих умов Краснодарського краю, до жаркого клімату. Збереження дорослої птиці становить — 90-100%, молодняку, в залежності від умов утримання — 75-35%. Цим і пояснюється обмежене поширення Адлерськихй гусей, а також більш широким впровадженням Великою Сірої породи.

Гуси породи Адлерські

Племінна робота з Адлерськими гусьми в невеликому обсязі проводиться на Адлерському птахофабриці. Як генофонду ця породна група зберігається в колекційному стаді Всесоюзного науково-дослідного і технологічного інституту птахівництва, де вивчаються господарсько-корисні якості в популяціях.

По темi:  Як можна відрізнити гусака від гуски: за зовнішнім виглядом, поведінкою
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 − три =

Сейчас читают:
Top