Чим можна годувати гусей в домашніх умовах, раціон і норми в літній і зимовий періоди
8545 Чим можна годувати гусей в домашніх умовах, раціон і норми в літній і зимовий періоди

Чим можна годувати гусей в домашніх умовах, раціон і норми в літній і зимовий періоди


Чим можна годувати гусей в домашніх умовах, раціон і норми в літній і зимовий періоди

При дотриманні всіх правил годування, розведення гусей стає вигідним, а іноді і прибутковим заняттям. Гуси представляють собою високу цінність в якості домашньої птиці і відрізняються зручністю змісту і невибагливістю. Так як гуси є водоплавними і в основному травоїдними птахами, то наявність поруч достатньої кількості пасовищних місць і водойм ще більше полегшують завдання. Тому в літній період питання про те, чим годувати гусей, стає легко вирішуються.

Види кормів

На вибір виду годування впливають умови утримання птиці. Годування гусей в домашніх умовах може бути сухим, вологим або комбінованим. Два останніх найкращими є для домашнього розведення гусей. Для них можна користуватися дешевими місцевими кормами, які є основою того, чим годують домашніх гусей:

 • Трав’яний масою;
 • Коренеплодами (картопля, бруква, буряк) і їх бадиллям;
 • Гарбузовим і капустяним культурами;
 • силосом;
 • Обратом і сироваткою;
 • Рибними відходами.

Чим можна годувати гусей в домашніх умовах, раціон і норми в літній і зимовий періоди

Годування в літній період

В основному розведенням гусей займаються в весняний і літній період, що вирішує ряд проблем з організацією годування. Гуси в основному харчуються на пасовищах, де в цей час достатня кількість трав’янистих рослин. Перевага віддається кропиві, кульбаби, подорожника, щавлю, деревію. У водоймах гуси легко добувають очерети, настурції рогіз, частуху і інші водяні рослини, а скупавшись, вони стають бадьорими і активними. Птицю привчають до одноразового вечірнього годування в умовах будинку, таким чином, вони можуть самостійно повертатися додому на ночівлю.

Головною перевагою в розведенні гусей в літній період є те, що більша кількість часу вони перебувають на випасі. Це веде до значної економії кормів, а відповідно до збільшення рентабельності. Витрати на корми скорочуються більш ніж на половину, а деякі різновиди птахи можуть перебувати тільки на пасовищному годуванні. Це не відноситься до інтенсивного відгодівлі.

Пасовищне годування гусей триває до настання заморозків. Це дозволяє гусям відкласти достатню кількість жиру і легко перенести зимові морози. Якщо зими безсніжні, то птахи можуть продовжувати харчуватися на вигулі трав’яними залишками.

Звичайно, вигули є для птиці джерелами амінокислот, мінеральних речовин і багатьох необхідних вітамінів. Але, при цьому потрібно знати, які пасовища їм підходять. Гуси є дуже виборчими в їжі. Давайте розберемося, чим найкраще годувати гусей на вигулі. Вони дуже люблять все бобові, не відмовляться від конюшини і люцерни. Також вони будуть активно харчуватися злаковими до того, як вони зацвітуть: житом, вівсом, пирієм, тимофіївка та мятликом. Зелений корм дає птаху спеціальні речовини, які позитивно впливають на розмноження. А ось якщо пасовище містить манжетку, осоку, гусячу лапку, гуси можуть зовсім відмовитися від зеленого корму.

По темi:  Гусятник своїми руками: процес будівництва, облаштування

Чим можна годувати гусей в домашніх умовах, раціон і норми в літній і зимовий періоди

Гуси, як і вся домашня птиця, віддають перевагу молодий, соковитій траві, тому пасовище регулярно скошують. З’ївши по два кілограми трави, гуси покривають добову потребу в зелених кормах. Тому під час вечірнього годування їх підгодовують грубими і соковитими кормами. Це може бути будь-яке зерно, кукурудза, полова, трав’яна мука, картопля, буряк та інше. В обов’язковому порядку в кормах повинні бути присутніми добавки, що поліпшують травлення. Для цього можна скористатися піском, крейдою, черепашником, гравієм або кухонною сіллю. Сухий корм дають у поєднанні з вологим, щоб забезпечити баланс білка і мінеральних речовин.

Крім збалансованого корму, важливе значення має постійне наявність достатньої кількості питної води. До того ж гуси люблять проводити полоскання ніздрів.

Годування в зимовий період

Вибір того, чим годувати гусей взимку, залежить від особливостей даного сезону. У зимовий період гусей переводять на триразове харчування, яке здійснюють рано вранці, опівдні і після того, як стемніє. Бажано це робити в певний час, щоб птах звикла. В цей час організовують годування таким чином, щоб гуси до племінного сезону набрали хорошу живу масу.

У зимовий період для годування гусей використовують трав’яні відходи з присадибної ділянки, варену картопляну дрібниця або очищення. Не слід давати гусям картопля, на якому утворилися паростки, соланін, що міститься в ньому, може вбити птаха. Морква, а також цукровий буряк, додається в корм сирої і ретельно подрібненої.

Прекрасним матеріалом для годування в цей час є силос. Це обумовлено тим, що він зберігає більшість властивостей рослин, які використовувалися для його приготування. У ньому в достатній кількості містяться вуглеводи, кислоти, вітаміни і каротин.

Чим можна годувати гусей в домашніх умовах, раціон і норми в літній і зимовий періоди

Для поповнення запасів вітаміну С птиці рекомендується давати ялинову або соснову хвою. До того ж вона покращує апетит, сприяє підвищенню несучості і якості самих яєць. Її використання добре підвищує життєві сили молодих особин і покращує їх зростання. Заготовити її досить просто. Гілки просушиваются в теплому приміщенні, потім збирають опале голки і перекручують на м’ясорубці. Заздалегідь заготовлені хвойні лапи можна зберігати, закопавши в сніг.

По темi:  Порода гусей Роменська

Хорошим джерелом білка і деяких вітамінів служить борошно і труха з сіна. У сухому раціоні вона може займати третю частину від всього обсягу. Як білкового корму також користуються макухою і шротом. Якщо використовуються бобові (наприклад, горох, сочевиця), то їх дають в проваренном вигляді.

Основою харчування для дорослої птиці в цей час служать зернові культури. Добре підходить для цього пророщений ячмінь, багатий вітамінами групи В. Овес багатий клітковиною. Також в сумішах дають дробленую кукурудзу, мелене просо і висівки з пшениці. Не можна давати гусям свежесобранную жито, вона провокує захворювання птиці. Перед використанням вона повинна полежати не менше трьох місяців.

Для поліпшення смаку корму проводять його дрожжевание. Для цього береться кілограм дробленого зерна або борошняної суміші і 20 грам дріжджів, розведених в двох літрах підігрітої води. Суміш залишають в приміщенні з температурою не нижче двадцяти градусів. В таких умовах починається утворення цінної для харчування гусей молочної кислоти.

Чим можна годувати гусей в домашніх умовах, раціон і норми в літній і зимовий періоди

Як визначити що раціон неправильний

Правильність складання раціону можна визначити по поведінці гусей. Якщо вважати, що птах не має будь-яких захворювань, то картина може виглядати наступним чином:

 1. Надлишок зелених кормів і води призводить до розладу кишечника у молодняка. Потрібно обмежити кількість зелені, замінивши частину її на кашу і сухий жовток. Також слід зменшити норму пиття;
 2. Велика кількість сухого мучного корми може викликати кашель і утруднення дихання у птиці. При появі цих ознак терміново знижують їх концентрацію і підвищують вологість корму, додавши воду і сипучі суміші. Можна всипати в годівниці зволожений пісок або черепашник і гуси зможуть самостійно провести чистку стравоходу. У важких випадках потрібно заливати їм воду в примусовому порядку. Після чистки протягом доби годують птицю рослинним або жорстким кормом. Потім харчування ведеться, як зазвичай;
 3. На пасовищах гуси, як правило, реагують на запах небезпечних рослин і не їдять їх. Але іноді молодняк може харчуватися, наприклад, болиголова або пасльоном. Слідкуйте за тим, щоб цього не сталося. Якщо все ж отруєння не вдалося уникнути, забезпечте птахові рясне пиття. Також можна зробити промивання шлунка;
 4. Часто на самому початку водного вигулу гуси страждають нетравленням шлунка. Це пов’язано з отруєннями, які провокують мул, черепашки і риба. З ними в шлунок птиці надходять інфекції, до яких вони незвичні. У цьому випадку буде потрібно лікування антибіотиками. Надалі у гусей виробляється імунітет, і вони без проблем поїдають їжу з водойм.
 5. При дотриманні всіх перерахованих вище рекомендацій неважко скласти правильний раціон годування гусей.
По темi:  Общипування гусей за життя

Раціон і норми годування

Для отримання бажаних результатів при розведенні птиці в першу чергу дізнаємося, як же правильно годувати гусей. При розробці добового раціону враховують кількість потрібних біологічно активних компонентів. Як правило, кожна особина повинна отримувати не менше двох кілограм свіжої зелені в добу. Якщо можливість такого харчування відсутнє те, слід догодовувати гусей до необхідної норми.

Чим можна годувати гусей в домашніх умовах, раціон і норми в літній і зимовий періоди

Стандартні середньодобові норми годування гусей:

 • Картопля, цукровий буряк — близько 500 грам;
 • Морква — 100 грам;
 • Труха або борошно з сіна — 150 грам;
 • Зерно — не менше 70 грам;
 • Мінеральний корм 25 грам;

Даний склад доповнюється концентрованим кормом.

Якщо розглядати раціон для кожного годування, то він буде виглядати наступним чином:

 • Перше годування (7 годині ранку). Воно складається з третьої частини пророщеного зерна і борошняної суміші;
 • Друге годування (15 годин). У нього входить сира цукрові буряки, варену подрібнений картопля, сінна труха і мінеральні та інші корми з добового раціону;
 • Третє годування (20 годин). Це годування складається з частини зерна і борошна.

Годування несучок

Незадовго до того, як почнеться кладка яєць, гуски переводяться на посилене харчування. Перед яйцекладки годування гусей має бути збалансованим з обов’язковим включенням зелених і грубих кормів, так як зернові і борошняні концентрати в великих кількостях можуть спровокувати ожиріння птиці та неповноцінності більшої маси яєць.

Підготовку до кладки починають за місяць до її початку, годування ведеться, як в племінній сезон, який зазвичай починається в лютому. Якщо ви не знаєте, чим годують гусей перед яйцекладки, то в цей час основним кормом є ячмінь, овес і пшениця. Також потрібна велика кількість сіна або з люцерни і конюшини або лугового. В обов’язковому порядку потрібна добавка коренеплодів, збільшення норми бобових культур, макухи або шроту, тваринного корму (рибна і кісткове борошно). Годування можна збільшити до чотирьох разів на день. Два з них повинні складатися з вологих сумішей, а останнє з зерна. В останній тиждень перед яйцекладки починається введення в раціон вітамінних добавок. Для цього добре підходить використання тривитамина відповідно до вказівок інструкції.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

одиннадцать + 14 =

Сейчас читают:
Top