Розведення кроликів в домашніх умовах

| 176 | Кролі
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Розведення кроликів в домашніх умовах

Розведення кроликів може стати не тільки частиною присадибного господарства, а й вигідним малим бізнесом. Порівняно невисокі витрати на організацію міні-ферми, низька вартість кормів в поєднанні з плодовитістю і скоростиглістю кроликів є знахідкою для багатьох підприємливих жителів приватних будинків.

Чому вигідно вирощувати кролів

Найголовнішим продуктом кролівництва є м’ясо. Цінність кролятини відома всім, недарма це м’ясо вважається дієтичним. Крім цього, йому властиві чудові смакові якості.

Ще одним цінним продуктом кролівництва є шкурки і хутро. Багато породи кролів мають переважно шкуркового напрямку продуктивності. А такі породи, як ангорские або білі пухові приносять також досить велика кількість високоякісного пуху.

При хороших умовах відгодівлі та утримання кроляче господарство є джерелом ще одного цінного продукту — кролячого жиру, який широко використовується в парфумерії.

Основою прибуткового вирощування кроликів є використання їх біологічних особливостей. Кролики в більшості своїй дуже плідні і мають відмінну скоростиглість. Деякі породи при певних технологіях вирощування дозволяють отримувати товарні м’ясо і шкурки вже у віці 3-4 місяців.

Як створити ефективну домашню міні-ферму

Однією з проблем, які хвилюють початківців кролівників, є профілактика та лікування захворювань кроликів. При розведенні в неволі за більшістю традиційних технологій імунітет кроликів слабшає. Цьому сприяють брудні клітини, виділення шкідливих газів від відходів життєдіяльності і мала рухливість кроликів. Тому при клітинному змісті багато уваги і часу витрачається на підтримання чистоти в клітках.

Сучасні технології та науковий підхід до розведення та утримання кроликів дозволяє мінімізувати або зовсім усунути більшість несприятливих чинників, які впливають на кроликів.

Наприклад, при акселеративному кролівництві догляд за кроликами займає дуже мало часу. Невелику міні-ферму цілком може обслуговувати одна людина у вільний від роботи час. При такому способі утримання і розведення кролики не потребують щеплення, оскільки не схильні до захворювань.

Як правило, вкладення в сучасну міні-ферму з розведення кроликів, які здаються суттєвими, дуже швидко окупаються. А традиційна клітинна система змісту при малих вкладеннях може обернутися ризиком втрати всього поголів’я або значної його частини при різних захворюваннях.

При створенні міні-ферми з вирощування кроликів необхідно не тільки вибрати оптимальний спосіб утримання і систему розведення. Важливою складовою в кролівництві є кормова база. Найкраще, якщо в господарстві є площі для вирощування кормових трав або природні луки. Вони необхідні для годування кроликів свіжою травою в теплу пору року, а також для заготівлі сіна на зимовий період. Звичайно, можна закуповувати траву і сіно, а також спеціальні комбікорми, але це істотно знижує рентабельність всього виробництва.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *